Consell Comarcal d'Osona


Composició del Ple

Partit políticInformació
CiUNom: JOAN ROCA TIÓ
Càrrec: President
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Gurb
Àrea:
ERC-AMNom: JOAN CARLES RODRÍGUEZ CASADEVALL
Càrrec: Vicepresident 1er.
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Sant Julià de Vilatorta
Àrea: Atenció a les persones.
CiUNom: MANEL ROMANS SÀNCHEZ
Càrrec: Vicepresident 2on.
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Torelló
Àrea: Medi Ambient, Règim Intern e Hisenda.
ERC-AMNom: JOSEP MARIA FREIXENET MAYANS
Càrrec: Vicepresident 3er.
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Olost
Àrea: Promoció Econòmica i Desenvolupament Territorial.
CiUNom: CARLES BANÚS PUIGIVILA
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Tavèrnoles
Àrea: Comunicació i Noves Tecnologies.
CiUNom: ANNA FRANQUESA ROCA
Càrrec: Consellera
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Santa Eugènia de Berga
Àrea: Ensenyament i Formació.
CiUNom: JOSEP M. MASRAMON FALGUERAS
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Sant Boi de Lluçanès
Àrea: Pla de Camins i Pagesia.
ERC-AMNom: JORDI CASALS PRAT
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Torelló
Àrea: Aigua Potable i Habitatge.
ERC-AMNom: ROGER COROMINAS BERLOSO
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Roda de Ter
Àrea: Promoció Econòmica i Consum.
ERC-AMNom: MONTSERRAT JUVANTENY CANAL
Càrrec: Consellera
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Prats de Lluçanès
Àrea: Joventut, Cultura i Dona.
ERC-AMNom: XAVIER ROVIRA MONTELLS
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Santa Eulàlia de Riuprimer
Àrea: Adjunt Cultura.
PSC-PMNom: M. MILAGROS MARTÍNEZ ADÁN
Càrrec: Consellera
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Vilanova de Sau
Àrea: Turisme.
IDO Nom: PERE MEDINA SERRAHIMA
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: El Brull
Àrea: Protecció Civil, Cooperació i Esports.
CiUNom: MARIA CARME BOVER FRANQUESA
Càrrec: Consellera
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Vic
Àrea:
CiUNom: JORDI BRUCH FRANCH
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Prats de Lluçanès
Àrea:
CiUNom: MARIA TERESA ESPADALER CASELLAS
Càrrec: Consellera
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Sant Quirze de Besora
Àrea:
CiUNom: MIQUEL ESPONA AUFERIL
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Tona
Àrea:
CiUNom: BENJAMÍ NIETO MORAL
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Manlleu
Àrea:
CiUNom: ANTONI SERRAT CALLÍS
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Vic
Àrea:
CiU Nom: MARC VERDAGUER MONTANYÀ
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Calldetenes
Àrea:
CiUNom: GIL VILARRASA MAS
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Seva
Àrea:
ERC-AMNom: ROSA PUIG MORÉ
Càrrec: Consellera
Nomenament: 27-09-2017
Comarca: Osona
Municipi que representa: Taradell
Àrea:
ERC-AMNom: JAUME COLOMER COSTA
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Vic
Àrea:
ERC-AMNom: ÀLEX GARRIDO SERRA
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Manlleu
Àrea:
ERC-AMNom: ÀLEX MONTANYÀ RIFÀ
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: L'Esquirol
Àrea:
ERC-AMNom: JOAN MANUEL CLAVERIA REGALES
Càrrec: Conseller
Nomenament: 27-09-2017
Comarca: Osona
Municipi que representa: Seva
Àrea:
ERC-AMNom: ALBERT MARCÉ PUJOL
Càrrec: Conseller
Nomenament: 27-09-2017
Comarca: Osona
Municipi que representa: Sant Quirze Besora
Àrea:
PSC-PMNom: ANTONI POYATO RODRÍGUEZ
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Manlleu
Àrea:
PSC-PMNom: MIQUEL ARISA COMA
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Centelles
Àrea:
IDONom: ALBERT SERRA VERGARA
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Roda de Ter
Àrea:
IDONom: RAMON LLORÀ ALMEDA
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Muntanyola
Àrea:
CUPNom: KATIA JUNCKS KAMMERS
Càrrec: Consellera
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Vic
Àrea:
CUPNom: EUDALD RIFÀ CASTRO
Càrrec: Conseller
Nomenament: 17-07-2015
Comarca: Osona
Municipi que representa: Manlleu
Àrea:
Bústia de contacte: dgal@gencat.cat