Consell Comarcal de l'Urgell


Composició del Ple

Partit políticInformació
CIUNom: SALVADOR BONJOCH GUIM
Càrrec: PRESIDENT
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: BELLPUIG
Àrea:
CIUNom: JOAN EROLES I SAMARRA
Càrrec: 1R VICEPRESIDENT
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: PUIGVERD D'AGRAMUNT
Àrea: 1R VICEPRESIDENT Medi ambient, turisme i cooperació amb el territori
CIUNom: CARLES PASCUAL I PASCUAL
Càrrec: 2N VICEPRESIDENT
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: TÀRREGA
Àrea: Esports i governació
CIUNom: JAUME PANÉ I ROIG
Càrrec: 3R VICEPRESIDENT
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: PREIXANA
Àrea: Cultura i joventut
CIUNom: JOSEP CASTELLÓ I SOLÀ
Càrrec: 4T VICEPRESIDENT
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: TÀRREGA
Àrea: Eficiència energètica i protecció civil
CIUNom: SALVADOR BALCELLS I BUSQUETS
Càrrec: Conseller
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: GUIMERÀ
Àrea: Agricultura i ramaderia
CIUNom: TERESA PALLÀS I PÉREZ
Càrrec: Consellera
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: LA FULIOLA
Àrea: Benestar Social
CIUNom: LAURA PIERA I CUADRAS
Càrrec: Consellera
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: NALEC
Àrea: Promoció de la dona
CIUNom: ANTÒNIO FARRÉ RIBA
Càrrec: Conseller
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: AGRAMUNT
Àrea: Ensenyament i noves tecnologies
CIUNom: CARME MIRÓ I SOLÉ
Càrrec: Consellera
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: ANGLESOLA
Àrea: Promoció Econòmica i Fires i Mercats
ERC-AMNom: EDUARD PIERA I SECALL
Càrrec: Conseller
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: LA FULIOLA
Àrea:
ERC-AMNom: MONTSE CANES I NIUBÓ
Càrrec: Consellera
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: AGRAMUNT
Àrea:
ERC-AMNom: XAVIER FREIXES I SERRANO
Càrrec: Conseller
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: ANGLESOLA
Àrea:
ERC-AMNom: JOAN PALOU I PADILLA
Càrrec: Conseller
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: TARREGA
Àrea:
ERC-AMNom: ALBERT ORNO I GUILLEN
Càrrec: Conseller
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: TORNABOUS
Àrea:
ERC-AMNom: GEORGINA PROCTER PANÉ
Càrrec: Consellera
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: VERDÚ
Àrea:
ERC-AMNom: GERARD BALCELLS I HUGUET
Càrrec: Conseller
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: SANT MARTÍ DE MALDÀ
Àrea:
CUP-PANom: CARLOS VILCHEZ I RIBERA
Càrrec: Conseller
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: TÀRREGA
Àrea:
CUP-PANom: MARCEL VIDAL I ARBÓS
Càrrec: Conseller
Nomenament:
Comarca: Urgell
Municipi que representa: BELLPUIG
Àrea:
Bústia de contacte: dgal@gencat.cat